netreba

Miro | netreba

Prasačiny momentálne nie je možné zobraziť.
netreba
Príspevok 138906
 
mj
mj | 3.3.2022 11:48

tie dve veci sa nevylucuju


ja-som ja
ja-som ja | 3.3.2022 11:53

Podpora Ukrajine je založená na láske k slobode, právu a spravodlivosti.
Nenávisť k Rusku je v tejto chvíli prirodzená, aspoň k tým, ktorí ju napadli a sú za túto hrôzu zodpovední.


moses
moses | 3.3.2022 11:53

Staci aj to, ze nepriatel mojho nepriatela je moj priatel ;)


Miro
Miro | 3.3.2022 12:16

Momentálne sa nevylučujú, ale to nepotrvá navždy. Keď na podporu Ukrajiny a utečencov dáme ročne 500 miliónov a preto nebude na zvyšovanie platov v zdravotníctve a školstve, budú ľudia ticho (lebo láska) alebo začnú protestovať (lebo nenávisť)?


Miro
Miro | 3.3.2022 12:19

@ja-som ja - ide o konkrétnu nenávisť k Rusku, alebo všeobecnú nenávisť k agresorovi napadajúceho inú krajinu?


Len tak
Len tak | 3.3.2022 12:24

Keď uvidíš, že pred krčmou silnejší mláti slabšieho, budeš najskôr rozmýšľať, koho z nich miluješ a koho nenávidíš?


Miro
Miro | 3.3.2022 12:34

@Len tak - Odporúča sa rozmýšľať v každej situácii, aj pred krčmou. Ešte si nezažil situáciu, keď niečo vyzeralo ináč ako to bolo naozaj? Napr. taký Žilinka. Pri rozhovoroch na pár hodín super kandidát, a ajhľa aký orgán (štátny) z neho je...


Eamileann
Eamileann | 3.3.2022 12:36

Neviem, či sa to dá nazvať láskou... Určite sa to dá nazvať silným obdivom a zároveň súcitom so slabším v nerovnom konflikte... Ani k Rusku necítim nenávisť, ruskú kultúru milujem a obyčajným ľuďom dlhodobé nepriateľstvo ich štátu voči nám (hybridná vojna, hackerské útoky a ovplyvňovanie vernej mienky dezinformáciami smerom k polarizácii a destabilizácii), vyčítať nemôžeme, lebo o ňom nerozhodujú a pravdepodobne o ňom ani nevedia, väčšinou sú sami zmagorení domácou propagandou; je to všetko primárna zodpovednosť toho magora navrchu, ktorý o tom rozhoduje... Ale bolo by fajn, ak by to to obyčajný Rusipochopili, za čo sú na nich uvrhnuté tie sankcie, vojnu v susednom štáte ani intenzívna propaganda nemôže zakryť nadlho... Aby pochopili, ako im ten magor škodí, a dali ho dole pre dobro seba i celého sveta...


musimreagovat
musimreagovat | 3.3.2022 13:01

Ťažko to pochopia, keď už idú aj deťom v školách vysvetlovať, že oni sú v práve a celý svet je na nich zlý:

Žiaci v ruských školách sa budú učiť, že vojna na Ukrajine je „nevyhnutnosť“, informuje BBC.

Tamojšie ministerstvo školstva oznámilo, že žiaci v celej krajine budú mať virtuálnu hodinu o vojne na Ukrajine. Rusko týmto krokom pokračuje v svojej propagande. Žiaci sa vo vysielaní majú dozvedieť „o nebezpečenstve NATO“ pre Rusko a o tom, prečo sa Moskva postavila na „ochranu civilistov Doneckej a Luhanskej ľudovej republiky“. Ministerstvo tiež uvádza, že deti sa naučia, ako „rozlíšiť pravdu od lží v obrovskom prúde informácií, fotografií a videí, ktoré dnes zaplavujú internet“.


Len tak
Len tak | 3.3.2022 13:09

@Miro: Páči sa mi, že si rozmýšľavý typ.

https://www.you...osefHru%C5%A1ka


ja-som ja
ja-som ja | 3.3.2022 13:29

@Miro, Rusko sa teraz chová ako fašistický štát, ktorý si vymyslel zámienku na napadnutie svojho slabšieho suseda, demokratickej spoločnosti. Ak je agresia neopodstatnená, tak mi je jedno kto vie agresor. V tomto prípade je agresor úplne jasný.


Miro
Miro | 3.3.2022 13:53

@ja-som ja - agresorov je na svete plno. Presne to isté čo na Ukrajine sa už niekoľko rokov deje v Jemene zo strany Saudskej Arábie. Všimol si si ako sa zmenila mapa palestínskych území za posledných 70rokov? Preto by som chcel vedieť či sme len sebecký a pomáhame lebo sa to deje naším susedom, alebo sme pokrytci a oportunisti a kašleme na utrpenie iných ak to nieje v spojení s Ruskom. Ani jedna voľba nieje pekná a ten krik, hulvátstvo a nadávky to neprekryjú.


juryno
juryno | 3.3.2022 16:34

Agresor je Putin a jeho režim. Rusko su obyvatelia, nie je spravne to spájať dokopy

Lepsie pouzivat termeň putin, putinofili atd


mj
mj | 3.3.2022 16:36

juryno problem je v tom, ze jednoznacne oddelenie putina od rusov neexistuje.


juryno
juryno | 3.3.2022 16:41

Ten spuchnuty satanas Putler on 15 rokov viedol dezinformacnu vojnu proti celemu svetu. Akoby mal v plane byt panom sveta

Zneuzival kusky z pravdy, ktore extremne zvelicoval alebo uplne klamal a ako samopal tym hltil cely net,media,radia,mal armadu svojich trolov a agentov na celom svete. V dezinformacnej ruskej vojne sme uz 15 rokov. Rovnaku dezinfiacnu strategiu pouziva Fico a jeho ludia


Len tak
Len tak | 3.3.2022 16:43

@mj ... Existuje jednoznačné oddelenie Slovákov od Fica? Od Matoviča ?


juryno
juryno | 3.3.2022 16:43

mj rusi maju putinovsky brainwashing, rovnaky princip ako sekta. Aj u mas dezole fico-kotleba scena. Su to nevedomci, netreba sirit hate, skor vysvetlovat a byt uprostred aj ked je to zbytočne:D


mj
mj | 3.3.2022 17:34

Len tak chapem kam smerujes, ale predsa je len rozdiel ci s napadnutim suhlasi 20. alebo 50 percent...


Len tak
Len tak | 3.3.2022 17:48

mj... Odkedy veríš nejakým prieskumom verejnej mienky v Rusku ? Alebo ... odkiaľ máš tie svoje čísla ?


ja-som ja
ja-som ja | 3.3.2022 18:27

@Miro, Jemen je niečo úplne iné, tam podporuje legitímnu vládu SA a Húsijských rebelov Irán, jej odveký nepriateľ. Tam sa o agresii nedá hovoriť.
Zaberanie palestínskych území sa ani mne nepáči, no nevidím tam zo strany Izraela bombardovanie, pokiaľ nezačnú strieľať palestínčania prví.
A hlavne toto nemá nič s tým, že Rusi bezdôvodne napadli suverénny demokratický štát pod vymyslenou zámienkou a nejakými zvrátenými ideologickými dôvodmi, za ktoré by sa ani Hitler hanbiť nemusel.
To, čo urobil Putin sa dá prirovnať len k napadnutiu Poľska Hitlerom, prípadne Kuvajtu Saddámom.


mj
mj | 3.3.2022 19:42

Len tak bol to prieskum cnn, neviem to teraz najst, ale ak najdem dodam...


mj
mj | 3.3.2022 19:48

A fresh CNN-commissioned poll shows 50% support in Russia for military action to prevent Ukraine from joining NATO .

https://theprin...ainable/847176/


mj
mj | 5.3.2022 09:59

Len Tak

Rozhodne, rád by som to prirovnal k situácii z roku 2014, keď vypukla prvá vojna na Ukrajine. Rusi vtedy obsadili Krym a začal sa konflikt na Donbase. Vtedy v ruskej spoločnosti vypukla eufória a Rusi vyberali peniaze a nakupovali potraviny na podporu Rusov na Donbase. Odchádzal tam vtedy veľký počet dobrovoľníkov, organizovala sa napríklad akcia Antimajdan. Vladimir Putin mal dokonca veľké vystúpenie na štadióne Lužniki, čo je najväčší športový štadión v Moskve. Počas prvého týždňa od ruskej agresie panuje v ruskej spoločnosti podobná nálada. Podľa prieskumu až 68 percent Rusov podporuje ruskú agresiu proti Ukrajine.

https://dennikn...-just/?ref=list


ja-som ja
ja-som ja | 5.3.2022 10:30

Samozrejme, ale nepodporujú agresiu, ale špeciálnu vojenskú operáciu, civilistov si vraždia sami Ukrajinci a všetci Ukrajinci sú fašisti. Rusko sa len bráni ukrajinskej agresii.
Takto im v kremli vymývanie mozgov zaisťuje vysokú podporu.


mj

 
Nie ste prihlásený, pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť!
( Prihlásenie | Registrácia )
 
 
loader